Jumta tīrīšana no sūnām izmantojot saudzējošo tehnoloģiju, pretsūnu līdzekļa uzklāšana 

| SPECIALIZĒJAMIES TIEŠI BITUMENA JUMTU TĪRĪŠANĀ, APKOPĒ UN REMONTOS – VAIRĀK NEKĀ 200+ JUMTU PIEREDZE |

Bitumena šindeļa jumtiem

Dakstiņa un metāla jumtiem

NOTEKU TĪRĪŠANA

Jumta tīrīšana no sūnām un citas veģetācijas

Sūna nav vienīgā veģetācija, kas aug uz jumta. Latvijā sastopami vairāk nekā 30 dažādu sūnu, ķērpju, aļģu un sēnīšu veidi. Ja jumts ir ieguvis melnu nokrāsu, tad pie vainas ir sēnītes; ja zaļganu  – tad aļģes, kuras aug uz jumta. Gandrīz vienmēr netīras paliek jumta plaknes, kuras atrodas pastāvīgā ēnā un tās, kas vērstas uz ziemeļiem un rietumiem.  Sūnas parasti aug uz bitumena šindeļa un dakstiņu jumtiem.

Mīts par to, ka uz metāla jumtiem neaug sūna ir tikai daļēji pareizs, jo uz metāla jumta sastopami gan ķērpji, aļģes un sēnītes. Nav tāda jumta seguma, uz kura nekas neaug. Metāla jumtam ķērpji ar savu stipro sakņu sistēmu noārda krāsojumu un ar laiku sākas jumta korozija.

Attīrot jumtu, ievērojami samazinās bojājumu rašanās iespēja un vizuāli tas ir pievilcīgāks un palielina īpašuma vērtību. Jumts ir svarīgākā un viena no dārgākajām mājas konstrukcijām. Laicīgi kopjot jumtu Jūs varat ietaupīt ievērojamus naudas resursus, kas citkārt varētu rasties jumta nomaiņas, vai remonta vajadzības gadījumā. Pirms īpašuma pārdošanas iesakām jumta tīrīšanu no sūnām un citas veģetācijas, ka arī jumta mazgāšanu, kas palielinās īpašuma vērtību. Pēc jumta tīrīšanas, vai mazgāšanas, iztīrām arī notekas un noteku kastes. Dažkārt rodas jautājums – vai jaunam jumtam ir nepieciešama apstrāde ar pretsūnu līdzekli? Mēs iesakām dažus gadus pēc jumta seguma uzklāsānas, apstrādāt jumtu ar pretsūnu līdzekli un tādā veidā ieekonomēt naudu uz manuālu jumta attīrīšanu no veģetācijas. Tad tas ik pēc 3-5 gadiem būs jāapstrādā tikai ar pretsūnu līdzekli. Mēs nedzīvojam sūnu ciemā.

.

Bitumena šindeļa jumta tīrīšana no sūnām

Vai sūna rada draudus šindeļa jumta ilgai kalpošanai?  Pieredze pierāda, ka jā!
Vai pretsūnu līdzeklis palīdz novērst draudus šindeļa jumta segumam? Daļēji.
Sniedzam saudzīgo jumta tīrīšanu no sūnas un pretsūnu līdzekļa uzklāšanas pakalpojumu, kas apvienojumā nodrošina efektīvāko jumta aizsardzību pret bojājumiem un ilgāku pretsūnu līdzekļa iedarbību. Veicot pakalpojumu tiek iztīrītas arī jumta notekas. 

Sūnai raksturīga spēcīga sakņu saķere ar šindeļa jumta segumu. Sūnas uz jumta rada mitru, ilgi žūstošu vidi, kas savukārt veicina bitumena šindeļa klājuma locīšanos un drupšanu atkārtotas samirkšanas un in ilgstošas žūšanas rezultātā. Uzklājot pretsūnu līdzekli, sūna uzreiz neatdalīsies jumta un pretsūnu līdzekļa lietošanas process būs jāveic atkal, līdz pat vairākām reizēm, līdz iegūsiet jumtu attīrītu no sūnām. Turklāt jācer, ka tieši Tavai mājai pāri ies spēcīgs lietus, vai sniegs kurš veicinās sūnu slīdēšanu no jumta, bet atsevišķi sūnu gabali tāpat paliks uz jumta. Savukārt sūnas, kuras slīdēs no jumta, trāpīs tieši lietus teknēs. Lietus teknes būs vairākas reizes jātīra, lai tās netiktu bojātas slapjo sūnu svara dēļ.Vietās, kur sūna saglabājas, rodas draudi jumta ilgmūžībai. Tas īpaši aktuāli ir ziemā, kad mitrumam sūnā sasalstot un atkūstot, notiek šindeļa cilāšanās un potenciāla mitruma iekļūšana zem seguma, kas ir drauds jumta ilgmūžībai un mājas siltinājumam. Jāņem vērā, ka pretsūnu līdzeklis, vietās, kur sūna ir palikusi uz jumta, iedarbojas tikai uz sūnu, bet zem tās paliek auglīga vide jaunas sūnas augšanai.

STOP augstspiediena mazgāšanai un birstēšanai uz bitumena šindeļa jumtiem.

⛔️ STOP augstspiediena mazgāšanai – katru reizi, kad šindeļa jumts tiek mazgātas ar augstspiediena ūdens strūklu, jumta segumam tiek atņemti 5-10 gadi no kalpošanas laika, jo tiek izskalots ievērojams daudzums akmens graudiņu, kuri pielīmēti uz bitumena virskārtas un kalpo kā aizsardzība pret ultravijolētajiem stariem. Bitumens paliek ar minimālu aizsargkārtu un tas daudz, daudz ātrāk izdeg saulē.
Salīdzinot arsaudzīgo tehnoloģiju, kuru izmantojot tiek zaudēti 2-3% akmens graudiņu no šindeļa aizsargkārtas, tad mazgājot ar augstspiedienu tiek zaudēti 60-70% no aizsargkārtas.
Savukārt lai kvalitatīvi notīrītu sūnu no jumta ar birsti ir stipri jāberž, kas noārda akmens graudiņu aizsargkārtu, protams ne tik daudz kā spiediena mazgāšana. Lai iegūtu līdzvērtīgu rezultātu saudzīgajai tīrīšanai, tad ir jāberž ar samērā cietu birsti, kura vietām var noārdīt 20-30% bitumena šindeļa jumta aizsargkārtas akmens graudiņus.  

Saudzīgā tehnoloģija

Mēs izmantojam saudzīgo tehnoloģiju šindeļa jumtu attīrīšanai no sūnām. Šī tehnoloģija ir laikietilpīgāka nekā citas, bet nodara vismazāko kaitējumu jmta segumam, tehnoloģijā tike izmantoti īpaši šindeļa jumtam paredzēti instrumenti un drošībai alpīnisma sistēmas.  Lai jumts saglabātu savu tīrību, pēc jumta attīrīšanas no sūnām, mēs to apstrādājam ar pretsūnu līdzekli.  

Dakstiņa un metāla jumtu mazgāšana 

Betona un dakstiņu, kā arī metāla jumta segumus nav atsevišķi jāattīra no veģetācijas, parasti tos mazgā ar augstspiedienu. Uz metāla jumtiem sūnas gandrīz neaug, bet aug ķērpji, aļģes un sēnīte. Metāla jumta izskatam ilgtermiņā lielākais drauds ir tieši ķērpji, jo tiem ir ļoti spēcīga sakņu sistēma un šīs saknes burtiski salauž krāsojumu uz jumta, kas ilgtermiņā rada koroziju un nepieciešamību pārkrāsot, vai mainīt jumta segumu. Savukārt  uz betona vai māla dakstiņiem virsū aug sūna, kas apvienojumā ar ķērpjiem lēnām drupina dakstiņu. Šis process nav bīstams īstermiņā, bet vairāku gadu laikā, īpaši betona dakstiņš sāk sabrukt. Lai neaugtu sūna un cita veģetācija uz jumta, pēc jumta mazgāšanas to apstrādājam ar pretsūnu līdzekli. Varētu domāt, ka metāla jumtu nav jēgas apstrādāt ar pretsūnu līdzekli un daļēja taisnība tam ir, bet mēs esam izveidojuši tehnoloģiju pievienojot īpašu saistvielu pretsūnu līdzeklim pirms tās tiek uzklāts uz metāla jumta, lai tas radītu vidi brīvu no veģetācijas.
Dakstiņu un īpaši slīpu metāla jumtu mazgāšanai tiek izmantots autopacēlājs.

.

Noteku tīrīšana un mazgāšana 

Uztici noteku tīrīšanu profesionāļiem. Vai tā būs manuāla tīrīšana vai vakuma tīrīšana, vai to paveiksim, atrodoties uz zemes, izmantosim kāpnes vai darbu veiksim no jumta – atstāj to mūsu ziņā.

Papildus piedāvājam arī noteku mazgāšanu –  tās atkal izskatīsies kā jaunas. Ja mēs pamanīsim noteku, vai jumta seguma bojājumus, tad noteikti par to ziņosim Tev. Veicam arī noteku un nelielus jumta remontdarbus.

.

Jumta remonts 

Pēc vajadzības veicam arī nelielus jumta remontdarbus: aizpildām plaisas ar šindeļa remonta-mastiku, vai citiem materiāliem, remontējam tekošas notekas, aizpildām saulē izdegušu jumta silikonu, mainām notekcaurules un renes, un veicam citus darbus uz jumta.

Noteku aizsargi – tīras notekas visu gadu 

Noeku aizsargi pasargās jumta notekas no aizpildīšanās ar lapām un notekas nebūs jātīrā katru gadu, tie pasargās vertikālās notekcaurules no aizsērēšanas. Pēc aizsargu uzstādīšanas, to apkope ir nepieciešama vien reizi četros – piecos gados un tie kalpos līdz pat 15 gadiem. Pakalpojuma cena ir atkarīga jumta sarežģītības. Materiāla un darba cena ir sākot no 5.50 EUR par tekošo metru. Noteku aizsargus var uzstādīt arī tikai posmos kur notiek lapu uzkrāšanās.

Drošība uz jumta

Darbi uz jumta tiek veikti, izmantojot standarta industriālā alpīnisma drošības ekipējumu un autopacēlāju.

Cenas

 

*Jumtu mazgāšanas un tīrīšanas cenas ir atkarīgas no tā vai jumtam var piekļūt bez pacēlāja, no slīpuma, vai jumta segums atļauj staigāšanu pa to, vai ir pieejamas drošas atsaites vietas un no tā cik daudz plaknes ir jumtam.
*Augstspiediena mazgāšanas minimālā cena jumtiem ir 420 €
*Sūnu tīrīšanas minimālā cena ir 420
*Norādītās cenas ir informatīvas un var mainīties atkarībā no darbu sarežģītības.
*Cenas norādītas, iekļaujot Latvijas republikā noteiktos nodokļus, bez PVN. 

Sākot no 4 € /m2.

Veic rezervāciju, vai uzdod jautājumu

Lai saņemtu aptuvenu cenas aprēķinu vai veiktu rezervāciju, aizpildi pieteikuma anketu. Lūdzu, apraksti pakalpojumu pēc iespējas sīkāk, iespējams, mēs lūgsim Tev atsūtīt bildes vai dosimies apskatīt veicamo darbu.

Noteikti iesaku izmantot Kārtība Tīrība pakalpojumus! Komanda veica Saulkrastu privātmājas jumta attīrīšanu no sūnām un tagad māja ir atguvusi pievilcīgo skatu, kas priecēs vismaz nākamos dažus gadus. Puiši darbus veica ļoti akurāti un atbildīgi. Paldies Jurim ar palīgu par lieliski paveikto darbu 🙂

Marta

Viss tīrs kā jauns un solīts ?

Andrejs

Ļoti labi padarīts darbiņš! Paldies!
Egita

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai attīrot bitumena šindeļa jumtu no sūnām netiek bojāts jumta segums?

Darbs tiek veikts saudzīgi, neberzējot jumta segumu ar birstēm, sūna tiek noņemta izmantojot speciālus šim darbam paredzētus darba rīkus ar kuriem nevar nodarīt kaitējumu jumta seguma ilgmūžībai.

Kas man ir jānodrošina?

Ja tiek veikta jumta mazgāšana, tad Tev ir jānodrošina piekļuve tekošam ūdenim. Trepes un citus instrumentus mēs vedam savējos, dažkārt neatsakamies no klienta piedāvātām trepēm. 

Vai uzklājot pretsūnu līdzekli necietīs apkārtējie augi?

Izmantotais pretsūnu lidzeklis nav kaitīgs apkārtējiem augiem un tie necietīs.

Vai bitumena šindeļa jumtu drīkst mazgāt ar augstspiedienu?

Tas nav ieteicams, jumtu ražotāji to neiesaka. Mēs bitumena šindeli mazgājam ar zemu spiedienu un speciāliem mazgāšanas līdzekļiem. Ja vēlies mēs varam mazgāt bitumena šindeli arī ar augstspiedienu, bet tā Tu samazināsi jumta ilgmūžību, jo tādā veidā no bitumena tiek izskalotas svarīgās akmens daļiņas.

Vai ir nepieciešams pacēlājs mazgājot jumtu, vai fasādi?

Jumtu mazgāšanai, gandrīz vienmēr mēs izmantosim pacēlāju. Šindeļa jumta atīrīšanai no sūnas mēs izmantojam alpīnisma ekipējumu un ir svarīgi lai ir iespēja izveidot drošas atsaites vietas uz jumta un uz zemes.
Mēs nodrošinām pacēlāja piegādi objektam.

Veic rezervāciju – vai – saņem piedāvājumu

    Pakalpojuma veids

    Pieprasījuma veids

    PieprasījumsRezervācijaEsošs klients

    ×