Augļu koku apgriešana, formēšana un kopšana

Ābeļu apgriešana | Bumbieru apgriešana | Ogulāju apgriešana | Plūmju apgriešana | Ķiršu apgriešana

“MĒS LIEKAM KOKIEM SMAIDĪT!”

Ābeļu apgriešana, citu augļu koku un ogulāju kopšana 

Augļu koku un ogulāju apgriešana ir specializēts, pareizi vadīts zaru noņemšanas process. Tas nepieciešams, lai koki un krūmi būtu veseli un auglīgi, jo to atzarošana veicina ziedu pumpuru un augļu aizmetņu attīstīšanos. Mūsu praksē ļoti pieprasīta ir ābeļu apgriešana.
Ābeļu apgriešana, tāpat arī bumbieru apgriešana, plūmju apgriešana un ķiršu apgriešana ir mūsu specialitāte. Zināšanas par augļu koku kopšanu un kaitēkļu apkarošanu esam guvuši no pazīstamā dārznieka, skolotāja, zinātnieka, pētniecisko un mācību grāmatu autora, publicista Jāņa Tālivalda Kārkliņa.
Mūsu augļu koku un ogulāju apgriešanas pakalpojumi pasargā kokus no bojājumiem, ko var izraisīt pārāk noslogoti zari, un palielina koku un krūmu mūža garumu un ražošanas ilgumu.
Veicot koku un krūmu atzarošanu, mēs izvērtēsim to stāvokli un izvēlēsimies atbilstošāko pieeju tieši tavā dārzā augošajiem kokiem un krūmiem. Pret tavu īpašumu mēs vienmēr izturēsimies ar vislielāko cieņu. Kad darbs būs pabeigts, mēs visu sakopsim, atstājot tavu īpašumu tīru, kārtīgu un lieliskā stāvoklī. Teritorijas sakopšana ir iekļauta cenā, savukārt nogriezto zaru izvešana ir pakalpojums par papildu samaksu.

Jāņem vērā, ka pareizi apgrieztiem augļu kokiem vajadzīga mazāka kopšana. Ja tavs augļu koks ir pareizi apgriezts, tev nevajadzēs retināt augļus vai atbalstīt zarus, kas noliekušies zem nobriedušo augļu svara. Pēc zaru apgriešanas koka vainagā gaisma un gaiss var cirkulēt brīvi, samazinot sēnīšu un pelējuma risku, kā arī laputu, ērču un citu kaitēkļu iemešanos koka vainagā. Atzarotus augļu kokus ir arī vieglāk apsmidzināt pret šiem kaitēkļiem.
Augļu koki augšanai patērē ļoti daudz enerģijas, ko tie varētu izmantot augļu ražošanai. Koka augšanas palēnināšana, tos atzarojot, var arī palielināt koka ilgmūžību. Paiet gadi, līdz koks izaug un nobriest pilnībā. Ir svarīgi, ka pēc tik ilgas gaidīšanas koks ir vesels un ražo ilgi un produktīvi.
Koki dabiski aug mežos, kur tie konkurē ar citiem kokiem par gaismu. Šī dabiskā vide veicina tiecību uz augšu un spēcīgu īpatņu augšanu, kuriem raksturīga veselīga lapotne saules gaismas uztveršanai. Pilsētās kokus parasti stāda pa vienam vai nelielās grupās. Tas ļauj tiem strauji aug visos virzienos. Ja šādus kokus nekontrolē, tiem var rasties problēmas, kas var radīt neatgriezeniskus bojājumus pašam kokam un / vai tavam īpašumam.

Cik maksā un cik bieži jāapgriež?

Mums bieži jautā, ar kādiem laika intervāliem ir jāveic ābeļu apgriešana. Lielākā daļa augļu koku un ogulāju ir jāapgriež ik pēc dažiem gadiem, savukārt dzīvžogi un dekoratīvie augi ir jāapgriež katru gadu. Vainaga veidošanu un pamata apgriešanu var veikt vienā piegājienā. Taču pareiza, precīza, šķirnei un gadalaikam atbilstoša kopšana, kuras rezultātā palielinās raža, prasa vismaz divus objekta apmeklējumus gadā un laika periodu līdz pieciem gadiem. Tādējādi šis pakalpojums ir samērā dārgs, un klienti biežāk izvēlas vienreizēju vainaga veidošanu un pamata apgriešanu, jo to var veikt vienu reizi 2 – 3 gados un šāda pakalpojuma cena ir 45 – 70 eiro par koku.

Kad jāveic apgriešana?

Lai augļu koks augtu spēcīgs, vesels un skaists, ir svarīgi pareizi veidot tā vainagu. Ne vienmēr cilvēki kokus apgriež pareizi, jo zināšanu trūkuma dēļ pamatā vadās pēc priekšstata, ka tas ir jādara rudenī.

Aukstā laikā koks visu spēku koncentrē saknēs, tādēļ rudenī veiktā atzarošanas procesā radītie ievainojumi nesadzīs tik ātri. Tas koku var apdraudēt un novārdzināt. Rudenī ir jāapgriež tikai vecie un mirušie zari un tādi zari, kas ziemā varētu nolūst. Vēl rudenī var griezt zarus, kuru ataugšanu nepieciešams aizkavēt, piemēram, galotni, šķērszarus un ūdenszarus. Lai koks dzītu leknas atvases un augtu kupls, visu pārējo apgriešanu labāk atlikt uz pavasari.

Ābeļu apgriešana, tāpat kā visu citu augļu koku apgriešana rudenī jāveic tad, kad ir nobirušas lapas. Tas ļauj labāk novērtēt koka un zaru struktūru, pamanīt slimības un kukaiņu radītās problēmas.
Gatavojoties jauno kociņu pārstādīšanai pavasarī, ir svarīgi zināt, ka miera laiks ziemā ir piemērots sakņu apgriešanai.
Mūžzaļo augu apgriešanu vislabāk ieplānot vēsā laikā, ziemas beigās vai agrā pavasarī. Līdz ar siltāka laika iestāšanos tie sāks dzīt jaunās atvases, kas ātri noslēps zāģējuma vietas.

 

 

Cenas 45 – 75 €/par koku.

* Minimālā pakalpojuma cena 90 €
*Lai rezervētu pakalpojumu ir jāveic priekšapmaksa 30 €, ja klients atceļ pakalpojumu, tad maksa netiek atgriezta, vai tiek pārcelta uz nākamo pakalpojumu.
*Norādītās cenas ir informatīvas un var mainīties atkarībā no darbu sarežģītības.
*Materiālu sagāde tiek veikta tikai pēc klienta precīza saraksta un norādījumiem.
*Cenas norādītas iekļaujot Latvijas republikā noteiktos nodokļus, bez PVN.

Veic rezervāciju, vai uzdod jautājumu

Lai saņemtu aptuvenu cenas aprēķinu, vai veiktu rezervāciju aizpildi pieteikuma anketu. Lūdzu apraksti pakalpojumu pēc iespējas sīkāk, iespējams, mēs lūgsim Tev atsūtīt bildes, vai dosimies apskatīt veicamo darbu.

Paldies, viss labi.

Saiva

Zaru utilizācija samērā dārga, savādāk viss OK.

Regnārs

Bija ļoti jauki iepazīties, darbiņš labi padarīts, ābeles tagad izskatās tā kā gribējU,  lietussarga tipa.

Ilze

Veic rezervāciju – vai – saņem piedāvājumu

    Pakalpojuma veids

    Pieprasījuma veids

    PieprasījumsRezervācijaEsošs klients

    ×