Zāliena ierīkošana
Apzaļumošana

Pie mums zāle vienmēr ir zaļāka!

IKŠĶILE | OGRE | SALASPILS| ĶEKAVA| TĪNŪZI | ULBROKA | SAURIEŠI |ROPAŽI |ĶEGUMS |LIELVĀRDE | RĪGA | JŪRMALA | BALDONE | SIGULDA | CĒSIS | UN APKĀRTNE

augsnes sagatavošana

zāliena sēklas

zāliena kopšana

Iegūsti veselīgu, zaļu mauriņu, kādu vienmēr esi vēlējies!

Ikviena zemes īpašnieka sapnis ir skaists un zaļš piemājas mauriņš. Profesionāla zāliena ierīkošana vai esošā zāliena uzlabošana rada sakārtotu apkārtējo vidi, kā arī palielina īpašuma vērtību. Ātram rezultātam piedāvājam paklājzāliena ieklāšanu.

Mūsu komandā ir pieredzējuši darbinieki, kuri ierīkojuši zālienus pie jaunuzceltām mājām, pēc ēku remontdarbiem, renovācijas, kā arī baseinu izveides. Atjaunojam un uzlabojam zālienus, kuri laika gaitā zaudējuši savu svaigumu. Pēc vajadzības piedāvājam arī atjaunot un uzlabot augsni.

Zāliena ierīkošanas pakalpojumi, atkarībā no nepieciešamības un vienošanās, var ietvert: teritorijas sagatavošanu, augsnes frēzēšanu, neauglīgās kārtas noņemšanu, auglīgās kārtas uzbēršanu un līdzināšanu, kā arī smalko līdzināšanu, gružu un nezāļu sakņu novākšanu, dobju maliņu izveidošanu, pareizu augsnes blietēšanu, traktortehnikas darbu, melnzemes pievešanu, nevajadzīgās grunts izvešanu, hidrosēšanu, sēšanu, pneimosēšanu, paklājzāliena piegādi un ieklāšanu, teritorijas sakopšanu, celiņu mazgāšanu, pirmo pļaušanu, piesēšanu, zāliena labošanu, kā arī garantiju.

Veiksmīgs rezultāts ir atkarīgs no pareizas augsnes sagatavošanas un teritorijai atbilstošas metodes izvēles. Novērtējot augsnes kvalitāti un laistīšanas iespējas, mēs varam izvēlēties labāko risinājumu jūsu jaunajam zāliena ierīkošanas vai atjaunošanas projektam.

Augsnes sagatavošana 

Augsne ir jaunā zāliena veselības pamats. Pirms mauriņa ierīkošanas vispirms ir jāpārbauda esošā augsne – vai tai ir atbilstošs skābuma līmenis un auglīgās kārtas biezums. Zāliena saknes izaug līdz pat 20 centimetrus garas, un ir būtiski parūpēties, lai tās varētu piekļūt visām nepieciešamajām barības vielām. Lai zāliena sēšana vai paklājzāliena ieklāšana būtu veiksmīga, mēs parūpējamies, lai augsnē būtu atbilstošs pH līmenis, kas veicina galveno barības vielu pieejamību un rada auglīgu vidi.

Augsnes sagatavošanu veicam, kad augsne ir pietiekami sausa, pretējā gadījumā var sabojāt tās struktūru. Sēšanu var sākt, kad augsnes virskārta pavasarī ir sasniegusi +7–8°C temperatūru. Sēšana ir ieteicama līdz oktobra sākumam, savukārt paklājzālienu var ieklāt arī vēlāk, tomēr viss ir atkarīgs no tā, cik silts ir rudens. Svarīgi, lai pirms aukstuma sākšanās būtu izdīgušas vismaz trīs līdz četras lapiņas no katras sēklas. Tāpēc, sējot zālienu rudenī, ir ieteicamas izturīgākas un ātrāk dīgstošas stiebrzāļu sugas, kā, piemēram, maisījumi, kas pamatā gatavoti no sarkanās auzenes šķirnes.

Esošās augsnes sagatavošanas procesā to vispirms frēzē un tad atbrīvo no nezālēm. To veic, mehāniski nolasot nezāļu saknes vai arī aktīvās augšanas laikā iznīcinot tās ar īpašiem herbicīdiem. Pēc tam seko gružu, akmeņu, puduru noņemšana no augsnes virskārtas un augsnes virsmas struktūras uzlabošana, pievedot sijātu melnzemi vai uzlabojot un mēslojot esošo augsni. Vienmēr būs labāks rezultāts, ja nobeiguma kārtai tiks izmantota sijāta melnzeme. Esošās augsnes uzlabošana var būt laikietilpīgs process, kas attiecīgi prasa lielāku ieguldījumu – to parasti veic, ja tuvumā nav labas melnzemes ieguves vietas.

Ja mājas celtniecības laikā auglīgā augsnes virskārta ir sastumta kaudzēs, to var izmantot topošā zāliena sēšanai, jo celtniecības laikā lielākā daļa nezāļu sakņu šajās kaudzēs būs satrūdējušas. Ja auglīgais slānis ir vismaz 15–20 cm biezs un labas kvalitātes, tad ar to pietiks, un vajadzēs tikai pievest sijāto melnzemi izlīdzinošajai kārtai. 

Smalko zemes izlīdzināšanu parasti veic ar rokām, izmantojot tam paredzētus instrumentus. Lielākās platībās izmantojam traktortehnikai pievienotu izlīdzināšanas ierīci.

Ja uzirdinātā vai piebērtā augsnes virskārta ir biezāka par 12–15 cm, ieteicams ļaut tai nosēsties vismaz mēnesi vai divus, vai arī varam veikt pakāpenisku piebēršanu un blietēšanu.

Ja plānotajā zāliena ierīkošanas vietā auglīgā augsne ir sabojāta vai tādas nav vispār, tad mēs pievedam melnzemi. Vēlams, lai melnzemes kārta pēc blietēšanas nebūtu plānāka par 10 centimetriem, kas nozīmē, ka ir jāuzber vismaz 15 cm, jo pēc blietēšanas paliks 10 cm.

Paklājzāliena ierīkošana – ieklāšana 

Atšķirībā no sētās zāles, paklājzāliens, pēc tā uzklāšanas, pārvēršas par pilnvērtīgu zālāju jau pēc 2 nedēļām atšķirībā no sētā zāliena kuru lietot var pēc 5-7 nedēļām, bet kā pilnvērtīgs zāliens tas kļūs tikai nākošajā gadā. Divu nedēļu laikā tas ir iesakņojies augsnē un tādējādi arī nostiprinājis augsnes relijefu, tāpēc paklājzāliens ir piemērots arī grūti aizsniedzamās vietās, stāvos kalnos, nogāzēs, dīķu un upju krastosun citos sarežģītos relijefos. Estētisku skatu un tūlītēju rezultātu paklājzāliens dod nekavējoties. Vairāk par paklājzāliena ierīkošanu lasiet šeit.

Mēslošana 

Zāliena ierīkošanas procesā pirms sēšanas nepieciešams radīt atbilstošu augsnes pH līmeni, pievienojot vajadzīgo kaļķa daudzumu. Ideālais pH līmenis zālieniem ir 6–6,5. Ja nepieciešams regulēt pH līmeni, tad augsnei pievienojam dolomīta pulveri, krītu vai dzēsto kaļķi. Vajadzības gadījumā laboratorijā veicam augsnes agroķīmisko izpēti, bet parasti pietiek ar pH līmeņa noteikšanu. Īpaši svarīgi ir bagātināt augsni ar minerālmēsliem. Parasti izmantojam kombinēto mēslojumu, kas paredzēts attiecīgajam gadalaikam.

Zāliena sēklu maisījumi

Vislabākie zāliena sēklu maisījumi ir tie, kuri atbilst augsnes sastāvam, mitrumam un apgaismojumam konkrētajā vietā. Jāņem vērā arī zāliena kopšanas un ekspluatācijas intensitāte. Mājsaimniecības zālieniem ļoti labi piemēroti ir pļavas skarenes un sarkanās auzenes šķirņu universālie maisījumi – Latvijā tie tiek izmantoti 80% gadījumu. Ja augsne ir pietiekami mitra, ir iespēja to rūpīgi laistīt vai ir izveidota laistīšanas sistēma, maisījumā pārsvars var būt pļavas skarenei. Šāds zāliens būs izturīgs pret mīdīšanu, un to varēs retāk pļaut. Sausākās, ātri drenējošās augsnēs, kā arī vietās, kur mazāk piekļūst saules gaisma, maisījumā procentuāli lielākam daudzumam jābūt sarkanajai auzenei. Daudzgadīgā airene parasti tiek pievienota maisījumiem, jo tā ātri dīgst un attīstās, bet mūsu klimatiskajos apstākļos tā nav īpaši izturīga, tādēļ vēlams, lai tās daudzums maisījumā nepārsniegtu 15–30%. Lai uzlabotu zāliena pielāgošanos konkrētajiem apstākļiem, tiek izmantoti speciāli piemeklēti sēklu maisījumi.

Ja vēlaties izturīgu, ekoloģisku zālienu, ko nevajag mēslot, izvēlieties maisījumu, kas satur āboliņu. Dažkārt to sauc par ekozālienu, jo āboliņš saknēs uzkrāj slāpekļa rezerves un baro visu zālienu. Āboliņš strauji izplešas zem zemes, tāpēc zāliens ir noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem un sausumu.

 

Zāliena kopšana pēc sēšanas 

Jauno zālienu ir svarīgi laicīgi un pareizi pirmoreiz nopļaut. Pirmoreiz zāliens jāpļauj tad, kad jaunie zāles stiebri ir izauguši 8–9 cm augstumā, nākamreiz – 5–6 cm augstumā. Nedaudz lielākais augstums ir ieteicams tieši jaunam zālienam, jo tad mauriņš ātrāk attīstīsies un mazāk reaģēs uz sausumu. Pēc 3–4 pļaušanas reizēm jāpāriet uz 3,5–4,5 cm pļaušanas augstumu. Īsākus var pļaut tikai tos jaunos zālienus, kuri pamatā satur pļavas auzeni (2,5–3,5 cm augstumā). Vienā pļaušanas reizē ieteicams nopļaut ne vairāk kā trešdaļu no zāles augstuma, lai zālei neradītu nevajadzīgu slogu. Ja zāliens ir pāraudzis, tas jāpļauj vairākas reizes ar dažu dienu intervālu.

Pirmo pļaušanu veic sausā dienā un tikai tad, kad ir nožuvusi rasa. Ja augsne ir irdena, iesakām dienu pirms pļaušanas to norullēt ar veltni. Noteikti pārliecinieties, vai pļaujmašīnas asmeņi ir asi.

Nopļauto jauno zālienu pavasarī un vasarā ieteicams mēslot ar komplekso mēslojumu, kam ir lielāks slāpekļa saturs. Pirmajā gadā zālienu mēslojiet ik pēc četrām–piecām pļaušanas reizēm. Rudenī nedrīkst mēslot ar slāpekļa mēslojumu, jo tas veicina augšanu, un aktīvi augošai zālei būs grūtāk pārziemot. Jaunu zālienu pirmajā un otrajā gadā vēlā rudenī var apsmidzināt ar fungicīdiem, lai pasargātu no sēnīšu slimībām – sniega pelējuma, puves. Ja zālienam ir radusies kāda sēnīšu slimība, tad ir svarīgi to novākt un sadedzināt. Uz ziemu nevajag atstāt pārāk garu zāli, jo tas ievērojami palielina sēnīšu slimību risku. Reizēm, ja ziema ir silta, var nākties pļaut zālienu pat pirms Ziemassvētkiem vai agrā pavasarī – tad noteikti novāciet nopļauto zālienu.

Tikai kopts zāliens spēs izaugt skaists un priecēt jūs gadiem ilgi.

.

Kvalitātes garantija

Mēs strādājam rūpīgi un no sirds, mums ir pieredze un atbildības sajūta, kas garantē kvalitatīvu pakalpojuma izpildi un rezultātu. Varam veikt arī papildu pasākumus, lai nodrošinātu zāliena kvalitāti un sniegtu garantiju.

Nogāzēm mēs iesakām paklājzālienu, jo to lietus neizskalo. Ja nav ierīkota laistīšanas sistēma, tad ļoti noder agroplēves pārklājums, kas vairāk saglabā mitrumu un pasargā no izskalošanas, ja saimnieks nav laicīgi pārvietojis smidzinātāju uz citu vietu.

Protams, sējot zālienu, ne visas sēklas dīgst vienmērīgi, dažas sēklas var būt arī mirušas. Mēs varam garantēt piesēšanu, par to papildus vienojoties. Jautājiet par to pirms zāliena ierīkošanas vai procesa laikā, bet ne vēlāk kā pirms pirmās pļaušanas, lai nebūtu pārsteigumu.

Kvalitāte tik tiešām nav atdalāma no laistīšanas. Zāliens ir jālaista tik daudz, ka parasti ikdienas mutulī cilvēks to laista pārāk reti un pārāk maz un laicīgi nepārvieto laistītāju. Tieši šī iemesla dēļ mēs dodam pilnu garantiju zāliena dīgtspējai tikai tad, ja ir ierīkota laistīšanas sistēma! Par laistīšanas sistēmas ierīkošanu jautājiet atsevišķi.

Apzaļumošana – apstādījumu ierīkošana un kopšana

Sniedzam dobju izveides un dzīvžogu stādīšanas pakalpojumus un to apkopšanu. Griežam un formējam dzīvžogus. Veicam zāliena aeirāciju, vertikulāciju un skarifāciju.
Ierīkojam kārklu vicu žogus.

Mūsu apzaļumošanas pakalpojum atslēgvārdi:
Zāliens, zālājs, mauriņš, zāliena sēšana, zāliena ierīkošana, zāliena cena, zāliena cena, izturīgs zāliens, mauriņa ierīkošana, mauriņa sēšana, kādu zālienu izvēlēties, melnzemes izlīdzināšana, zāliena sēklas, paklājzāliens, ekozāliens, frēzēšana, zāliena laistīšana, dobju ierīkošana, apzaļumošana, paklājzāliens cena, zālāja ierīkošana, zāliens, zālājs, zāliena sēšana, zālāja sēšana, zāliena ierīkošana, zālāja ierīkošana, apzaļumošana, apstādījumu ierīkošana, apzaļumošana cenas, zālāja mēslošana, zāliena mēslošana, zāliena pareiza kopšana, zāliena aeirācija, zālāja aerācija, zāliena kopšana, zālāja kopšana, zālāja sēklas,zālienasēklas, žlāja sēklu maisījumi, zāliena sēklu maisījumi, zāliena sēšana, zālāja sēšana, zāles sēklas, perfekts zāliens, zāliena kopšana, zālāja kopšana, zāliena pļaušana, zālāja pļaušana, kvalitatīvs zāliens, kvalitatīvs zālājs, zāliens ar garantiju, zālājs ar garantiju, zāliena remonts, zālāja remonts, zemes līdzināšana, melnzemes līdzināšana

Cenas

 

Pakalpojums

Minimālā cena  / m²

Piezīmes

Zāliena ierīkošana 

no 1 – 9 € / m²

 

Paklājzāliena piegāde un izkraušana

no 1 €/ km

Paklājzāliena ieklāšana

no 2 – 12 € / m²

 

Tūju stādīšana

no 4 € / gab

 

Bobkata vai ekskavatora pakalpojums 

no 35 € / h

 

Traktora, bobkata piegāde 

no 30 

 

Dobju izveide, dārza uzturēšana

no 10 € / h

 

Beramkravu piegāde

no 25 €

 

*Darbu izmaksas ir atkarīgas no to sarežģītības, objekta atrašanās vietas, transporta izmaksām, degvielas cenām, reljefa īpatnībām.
*Lai rezervētu pakalpojumu var būt jāveic daļēja priekšapmaksa. 
*Norādītās cenas ir informatīvas un var mainīties atkarībā no darbu sarežģītības.
*Cenas norādītas, iekļaujot Latvijas republik noteiktos nodokļus, bez PVN. 

Sākot no 1€ /m2.

Veic rezervāciju, vai uzdod jautājumu

Lai saņemtu aptuvenu cenas aprēķinu vai veiktu rezervāciju, aizpildi pieteikuma anketu. Lūdzu, apraksti pakalpojumu pēc iespējas sīkāk, iespējams, mēs lūgsim Tev atsūtīt bildes vai dosimies apskatīt veicamo darbu.

Ļoti ātri, kvalitatīvi un saildzinoši ar citiem -visspējamākā cena !
Inna

Viss tika izdarīts ļoti labi un kārtīgi. Lai arī bija daudz rakšanas darbu, pagalms palika kārtīgi sakopts. Pirms darba Juris atbrauca apskatīt un saskaņojām darba izpildes detaļas, kuras tika ievērotas. Viss tika paveikts laicīgi un pat īsākā laikā kā plānots. Iesaku!

Pāvels

Darbs tika paveikts ļoti labi. Juris vienmēr sazinājās un ieradās laicīgi. Pirms katra darba posma bija zināms, kas tiks darīts un kādas ir materiālu un darba izmaksas. Pēc darba viss tika sakopts. Paldies!
Anita

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā iegūt ideāli līdzenu zālienu?

Perfekti līdzena zāliena, tā kā golfa laukumā, iegūšanai mēs izmantojam lāzerlīdzināšanu. Svarīgi ir darbus nesasteigt, vēlams augsni sagatavot rudenī, bet smalko līdzināšanu veikt pavasarī, kad augsne jau ir nosēdusies.

Vai uz nogāzēm var sēt zālienu?

Nogāzēm  ieteicams stādīt paklājzālienu. Ja izvēlaties sēt parasto zālienu, tad iekopjamo nogāzi vēlams nosegt ar agroplēvi, lai sēklas netiktu izskalotas.

Cik bieži jālaista zāliens?

Laistīšanas intensitāte atkarība no atmosfēras noskrišnu daudzuma. Sausā un saulainā laikā, pirmās 2-3 nedeļas zāliens jālaista minimums divas reizes diennaktī.  Laistīšanu vēlams veikt agri no rīta un vēlu vakarā, bet ja tas nav iespējams, tad noteikti laistīšana jāveic trīs reizes dienā – ja ir ļoti karsts un sauss laiks, tad vēlams zālienu aplaistīt dienas vidū.

CIk biezai jābūt melnzemes kārtai zem zāliena?

Uz taisnām virsmām vajadzīga 8-12 cm melnzemes kārta. Ja esosā grunts ir auglīga, tad var pietikt ar 1-2cm izlīdzinošo kārtu. Savukārt uz nogāzēm vēlama biezāka kārta.

Kad var sākt pļaut paklājzālienu?

To var sākt pļaut pēc dažām nedēļām. Vairāk lasiet sadaļā par zāliena kopšanu un konsultējieties ar mums.

Vai ir jāveic paklājzāliena vertikulācija - aeirācija?

Pirmajos divos gados tas nav nepieciešams, bet trešajā sezonā var būt nepieciešams to veikt. 

Vai paklājzālienā aug nezāles?

Pirmajos gados nezāles neaug, bet vēlāk, ja zāliens tiek regulāri pļauts, tad nezāļes neaugs.

Veic rezervāciju – vai – saņem piedāvājumu

    Pakalpojuma veids

    Pieprasījuma veids

    PieprasījumsRezervācijaEsošs klients

    ×