Saules paneļu mazgāšana, tīrīšana un apkope

Ielaid sauli savās mājās un tīrīšanas darbu uztici amata līderiem

STRĀDĀJAM VISĀ LATVIJĀ

Kā notiek saules paneļu mazgāšana?

Mēs mazgājam visas saules baterijas – gan tās, kas atrodas uz jumtiem, gan tās, kas atrodas uz zemes. Saules paneļu mazgāšanai izmantojam caur filtriem attīrītu un, kas jo īpaši svarīgi, dejonizētu ūdeni. Ūdens pa trubām nonāk uz teleskopiskām birstēm, bet lai nodrošinātu tīrības kvalitāti mēs darbu veicam gan atrodoties uz jumta, gan uz zemes. Birstes ir mīkstas un īpaši izstrādātas tieši saules paneļu tīrīšanai. Ūdens strūklas izplūst tieši no birstes, nodrošinot efektīvu saules paneļu apkopi. Vairāk par procesu un tehnoloģiju lasi zemāk.

Spied šeit, lai uzzinātu vai saules paneļus var nemazgāt?

Saules paneļu mazgāšana

Nepieciešamības gadījumā pirms darbu uzsākšanas kāds no mūsu pieredzējušās komandas veiks objekta apskati, lai izvērtētu, kā droši piekļūt tīrāmajiem paneļiem. Dažkārt ir vajadzīgs autopacēlājs, lai varētu droši veikt solāro paneļu tīrīšanu, tādā gadījumā mums ir jāizvērtē tā piebraukšanas iespējas pie objekta. Tāpat mēs veicam arī uz zemes stiprinātu paneļu mazgāšanu. Tomēr lielākoties mums pietiek ar objekta fotogrāfijām un apskate uz vietas nav nepieciešama. Mūsu komanda ir izgājusi speciālu apmācību un ir ieguvusi augstkāpēju darba atļauju. Parasti mēs pielietojam alpīnisma un augstkāpēju darba ekipējumu, autopacēlāju izmantojam samērā reti – īpaši sarežģītos objektos. 

Lai saules paneļu apkopi varētu veikt regulāri, iespējams, mums būs jāierīko statiskas alpīnisma margas. Tās vajadzīgas, lai darbu varētu paveikt droši un atkārtota saules paneļu tīrīšana izmaksātu lētāk. Parasti margu ierīkošanu veicam otrajā tīrīšanas reizē, bet to mēs ar Tevi izrunāsim uz vietas.

Spied šeit lai uzzinātu kāpēc izvēlēties mūs.

Attīrīts un dejonizēts ūdens

Ražotāji neiesaka saules paneļu mazgāšanai lietot kaitīgas ķīmiskās vielas vai mazgāšanas līdzekļus. Tā vietā viņi rekomendē regulāri ar attīrītu ūdeni veikt saules bateriju mazgāšanu, īpaši pirms vasaras un ziemas iestāšanās. Ražotāji arī norāda, ka regulāra saules paneļu mazgāšana saglabās ražotāja garantiju un palīdzēs uzturēt saules paneļu optimālo jaudu.
Lai uzzinātu vairāk, ko eksperti saka par saules paneļu tīrīšanu, lasi šeit.

Neattīrīts ūdens uz saules paneļiem atstāj minerālu nogulsnes, īpaši tajās zonās, kurās pieejamais ūdens ir ciets. Neattīrīts ūdens ne tikai tīrīšanu padara neefektīvu, bet tā atstātās nogulsnes arī piesaista netīrumus. 

Mēs, Kārtība Tīrība, solāro paneļu apkopei izmantojam tikai pilnībā attīrītu ūdeni. Ūdeni no minerāliem attīrām, pielietojot divus procesus: vispirms ūdeni filtrējam, pēc tam dejonizējam. Atrodoties Tavā objektā, mums būs nepieciešams ūdens pieslēgums. Ja ūdens nav pieejams, mēs to atvedīsim.

Mēs piedāvājam vidi saudzējošu tīrīšanas procesu, jo mums nav nepieciešamas kaitīgas un abrazīvas ķimikālijas un tīrīšanas līdzekļi. Saules paneļu mazgāšanu veiksim droši un efektīvi, garantējot izcilu rezultātu, kas Tev ļaus iegūt maksimālu labumu no sava ieguldījuma.

Izņēmuma kārtā, ja tīrīšanu nav iespējams veikt ar standarta metodi vai ja saules paneļi ir ielaisti, ļoti netīri, uz tiem aug ķērpji un cita veģetācija, lai nekaitētu saules paneļiem, mēs izmantojam speciāli pielāgotu augstspiediena iekārtu ar īpašu uzgali un ar noregulētu ievērojami mazāku spiedienu.
Lai uzzinātu vairāk, ko eksperti saka par saules paneļu tīrīšanu, lasi šeit.

Vai es pats varu tīrīt saules baterijas?

Mēs neiesakām saules paneļus mazgāt pašu spēkiem. 

Mazgājot saules paneļus pašam, Tu riskē tos sabojāt vai arī nenotīrīt tos pietiekoši labi. Taču visnopietnākais risks ir saņemt elektriskās strāvas triecienu. Otrs ļoti nopietns faktors ir drošība. Kā saka “drošība pirmajā vietā” un šoreiz tas attiecās uz saules paneļiem, kuri atrodas uz jumta, jo ne visus saules paneļus var nomazgāt atrodoties uz zemes, bet mums ir ļoti liela pieredze darbā uz jumtiem. Kā arī svarīgs faktors ir tas, ka lai kvalitatīvi veitu darbu gandrīz katrā objektā ir jākāpj uz jumta.  Labāk šo darbu uzticēt profesionāliem saules bateriju tīrīšanas speciālistiem, kuri ir nodrošināti ar profesionālu saules paneļu tīrīšanas un mazgāšanas ekipējumu un ir īpaši apmācīti veikt šo darbu. Mūsu darbinieki ir ieguvuši pieredzi, veicot saules paneļu apkopi Eiropā un mēs izmantojam šim darbam attīrītu un dejonizētu ūdeni.
Vairāk par attīrīta ūdens svarīgumu lasi šeit.

Kāpēc saules paneļu mazgāšana ir vajadzīga?

Putekļi, lipīga koku sula, priežu putekšņi, bērzu ziedlapas, sūnas un ķērpji, sodrēji, putnu izkārnījumi ir tikai daži no faktoriem, kas veicina netīrumu uzkrāšanos uz saules baterijām. Ja to visu regulāri un rūpīgi nenotīra, tad ar laiku uzkrātās netīrumu kārtas likvidēšana izmaksā ievērojami dārgāk. Tāpat netīrumu uzkrāšanās uz saules paneļiem rada ēnojumu, kas neļauj saules gaismai iekļūt paneļa šūnās. Tā rezultātā sistēma zaudē veiktspēju, pazeminās tās efektivitāte, radot finansiālās atdeves zaudējumus saules paneļu īpašniekam un ieguldītājam. Latvijā katru gadu netīru saules paneļu dēļ tiek zaudēti 7 –47 % saules paneļu saražotās enerģijas.

Google pētījums par saules paneļu tīrīšanu:
Google pilsētiņā Mountain View, Kalifornijā, atrodas 1.6 megavatu saules paneļu bloks. Tas bija darbojies 15 mēnešus, kad sistēmu notīrīja pirmo reizi, un enerģijas padeve vienas nakts laikā dubultojās. Otro reizi sistēmu notīrīja pēc astoņiem mēnešiem, un saražotā enerģijas jauda uzreiz pieauga par 36 %. Google empīriskā ceļā secināja, ka saules paneļu tīrīšana ir primārais veids, kā maksimāli palielināt saražotās enerģijas daudzumu.

Netīri saules paneļi:
Samazināta efektivitāte un kalpošanas laiks
Samazināta kopējā sistēmas veiktspēja
Var izraisīt paliekošus saules paneļu virsmas mikro un ķīmiskos bojājumus
Ietekmē ražotāja garantiju

Regulāra solāro paneļu tīrīšana, mazgāšana:
Nodrošina maksimālu jaudu
Uztur ražotāja garantiju
Ietaupa Tavu naudu
Pagarina Tava ieguldījuma atdeves laiku
Novērš paliekošus saules paneļu virsmas mikro un ķīmiskos bojājumus
Nodrošina Tev sirdsmieru

Par to ko saka ražotāji par saules paneļu mazgāšanu lasi šeit. 

“Solārie paneļi attīrās paši un neprasa nekādu apkopi”

Tas ir mīts! Kad saules paneļus sauc par pašattīrīties spējīgiem (angliski self-cleaning), tas nozīmē, ka to virsma ir hidrofoba, citiem vārdiem sakot, paneļu virsma atgrūž ūdens piles. Būtībā šādas virsmas pašas neattīrās, tās tikai samazina minerālu nosēdumu veidošanos, kas var bloķēt saules gaismas piekļuvi paneļa šūnām. Tomēr putekļainā vidē viena paneļa šūna, kas kļuvusi neefektīva, ietekmēs visu pārējo paneļa šūnu veiktspēju. Tā kā paneļa šūnas blokā ir saslēgtas virknē, līdzko viena šūna ir noēnota, pazeminās visa paneļa jauda. 

Ar lietus ūdeni vien nepietiek, lai nodrošinātu to, ka uz saules paneļiem neveidojas netīrumu uzkrājumi visa gada garumā, par visu paneļa kalpošanas laiku nemaz nerunājot.
Kā notiek solāro paneļu tīrīšana, mazgāšana? Lasi šeit.

Ko saka eksperti?

Ražotāji norāda, ka netīri solārie paneļi zaudē jaudu un netīrumi var
ietekmēt arī ražotāja garantiju.

Canadian Solar, vadošais solāro moduļu ražotājs, norāda: “Tīriet paneļus, ja uz paneļiem uzkrājas ievērojams daudzums netīrumu,” un rekomendē, “vislabāk izmantot ūdeni ar zemu minerālvielu saturu un gandrīz neitrālu PH.”

Trina Solar, viens no pasaules vadošajiem saules paneļu ražotājiem, savas produkcijas apkopes un uzturēšanas rokasgrāmatā raksta: “Solārā moduļa saražotās elektroenerģijas daudzums ir proporcionāls saules gaismas daudzumam, kas uz to krīt. Modulis ar noēnotām šūnām ražos mazāk enerģijas, tādēļ ir svarīgi moduli uzturēt tīru.”

Panasonic, plaši pazīstama globāla korporācija un fotoelektrisko saules bateriju ražotājs, savas interneta vietnes biežāk uzdoto jautājumu sadaļā rekomendē: “Kāda apkope saules paneļiem ir neieciešama? Nomazgājiet putekļus un netīrumus no saules paneļiem divas reizes gadā.” Panasonic ražotāja garantijas izņēmuma nosacījumi sevī iekļauj “nepietiekamu apkopi” un “bojājumus vai koroziju, ko izraisījis vides piesārņojums, piemēram, sodrēji un pelējums”.

First Solar uzsver: “Vietās ar intensīvu piesārņojumu pareizi un savlaicīgi veikta saules paneļu apkope var uzlabot enerģijas ieguvi,” un norāda: “filtrēts ūdens nodrošina vislabākos rezultātus.”

8.33 Solar, kas saules enerģijas nozari Eiropā apkalpo kopš 2006. gada, uzsver: “Laika gaitā uz paneļa stikla virsmas var uzkrāties putekļi un netīrumi, tādējādi samazinot tā jaudu. Solar 8.33 iesaka periodiski tīrīt solāros moduļus, lai nodrošinātu tā maksimālo darbības jaudu.”

Saules paneļu mazgāšana ir īpaši Tev pielāgots pakalpojums, kuru mēs veiksim profesionāli, garantējot rezultātu.
Kāpēc izvēlēties mūs lasi šeit.

Kāpēc izvēlēties mūs un ko mēs piedāvājam

Saules paneļu mazgāšana ir tas, ko mēs protam vislabāk. Tāpat mums ir liela pieredze alpīnismā, darbā augstumā, logu mazgāšanā un darbā uz jumtiem. Veicam jumtu tīrīšanu un visu citu veidu darbus uz jumtiem, tāpat nodrošinām arī ēku fasāžu tīrīšanu, telpu uzkopšanu un īpašumu apsaimniekošanu. To visu apvienojot, mēs piedāvājam visaptverošu augstas kvalitātes servisu. Mēs neesam lētākie, taču esam starp labākajiem. Esam izpildījuši vairāk nekā 200 darbus uz jumtiem un nomazgājuši vairāk nekā 2600 saules bateriju.

Esam strādājuši ar visu izmēru un konfigurācijas saules paneļiem, sākot no sarežģītu, uz jumta esošu solāro paneļu tīrīšanas un beidzot ar liela izmēra saules parku apkopi. 

Sniedzot pilnvērtīgas konsultācijas un izmantojot dažādus risinājumus, lai nokļūtu uz jumta, mēs nodrošinām kvalitatīvu jauno un esošo klientu apkalpošanu. 

Cieši sadarbojoties ar klientiem, esam parādījuši savu spēju iekļauties noteiktajos termiņos, atrisināt dažādas problēmas un veiksmīgi pārvaldīt savu darbinieku veselību un drošību, izpelnoties izcilu reputāciju saules bateriju apkopes nozarē. 

Mēs strikti ievērojam principu neslēgt apakšlīgumus. Tas nozīmē, ka saules bateriju mazgāšanu veicam paši. Šāda pieeja mums ļauj uzturēt pastāvīgi augstu, nemainīgi kvalitatīvu tīrīšanas tehnoloģiju un nodrošināt drošu un efektīvi paveiktu pakalpojumu visiem mūsu klientiem. 

Mēs neslēdzam apakšlīgumus
Mēs esam vieni no retajiem saules paneļu apkopes veicējiem, kas neslēdz apakšlīgumus. Šāda pieeja ļauj mums uzturēt konsekventi augstu darba kvalitāti, samazināt izmaksas, jo tajās nav jāierēķina vēl kāds, kā arī sniegt drošu un rūpīgi, pēc labākās sirdsapziņas veiktu pakalpojumu.

Mēs piedāvājam:
Darbus veicam visā Latvijā – lielā pieprasījuma dēļ, lūdzu pakalpojums jārezervē ļoti laicīgi!
Licencēts augstkāpēju darbs un alpīnisma ekipējums.
Liela pieredze darbā uz jumtiem, ieskaitot jumtu tīrīšanu, remontu un regulāru apkopi.
Veicam objektu apsekošanu. 
Manuālā tīrīšanas tehnika – roku darbs.
Vizuāli novērtējam saules paneļu un savienojumu stāvokli.
Sniedzam konsultācijas un apmācām darbiniekus.          
Izmantojam dažādas metodes, lai piekļūtu saules paneļiem.
Visu darām paši, neslēdzam apakšlīgumus.
Pakalpojumu nodrošinām arī ārpus darba laika. 
Sniedzam ieteikumus par tīrīšanas grafiku.
Bez regulāras, profesionāli veiktas saules paneļu apkopes saules paneļi nedarbosies tik labi, kā tiem vajadzētu darboties.

Klientu apmierinātība
Tu iegūsi pilnīgu sirdsmieru, darbu izpildei izvēloties mūs, jo mēs nodrošinām drošu, uzticamu un profesionāli paveiktu tīrīšanas pakalpojumu, kas tiks izpildīts no sākuma līdz galam.
Kā mēs varam palīdzēt Tavam biznesam lasi šeit.

Cik bieži saules paneļi jātīra?

Katrs saules bateriju bloks ir atšķirīgs, un atkarībā no dažādiem apkārtējās vides faktoriem arī ieteicamais to tīrīšanas biežums būs atšķirīgs. 

Īpaša uzmanība jāpievērš paneļiem, kas atrodas putekļainās vietās, piemēram, blakus      ceļiem un ielām, pie jūras, netālu no lauksaimniecības zemēm, blakus bērziem un priedēm u. c. Šie paneļi būs jātīra biežāk, jo putekļu uzkrāšanās uz to virsmas būs ievērojami lielāka. Liela problēma ir arī putnu izkārnījumi un ķērpji.

Ja saules paneļi netiek tīrīti ilgstoši, izveidojas moduļu ēnojums, kuram papildus var rasties arī pastāvīgi saules paneļu virsmas mikro un ķīmiskie bojājumi. Jo lielāks ir moduļu bloks, jo lielākus atdeves zaudējumus šīs problēmas rada tā īpašniekam! 

Izvēloties saules paneļu apkopes biežumu, jāņem vērā arī Tava elektrības tarifa likme. 

Mūsu pieredze rāda, ka dzīvojamo māju saules bateriju bloki jātīra reizi vai pat divas reizes gadā, jo saules paneļu sistēmas pilsētās, uz lauksaimniecības zemēm, tuvu ceļiem, pie jūras un koku tuvumā ir visnetīrākās, tādēļ šajos gadījumos nepieciešama biežāka saules paneļu mazgāšana. 

Daudzi klienti ar mums sazinās, nemaz nesagaidot nākošo ieplānoto paneļu apkopes reizi, jo novēro saražotās enerģijas kritumu, kas radies vides ietekmes rezultātā. Visbiežāk tas notiek pēc ilgstošiem sausuma periodiem.

Sniega tīrīšana no saules paneļiem ievērojami – līdz pat 95 % – palielina saules paneļu saražotās enerģijas daudzumu, tomēr šis pakalpojums ir samērā dārgs mājsaimniecībām, kurām paneļi ir uzmontēti uz jumta.
Par to kā nodrošinātu to lai putni nesēž uz saules baterijām un neatstāj tur savus izkārnījumus vairāk lasi šeit.

Kā mēs varam palīdzēt Tavam biznesam

Papildus mūsu plašajai pieredzei un zināšanām, mēs izceļamies ar pilnīgu nodošanos mums uzticēto darbu izpildei. 

Lai pagarinātu Tavu saules enerģijas nozarē ieguldīto investīciju atdeves laiku, kā konsultanti mēs sniedzam specializētus padomus un atbalstu visos saules paneļu tīrīšanas aspektos, sākot ar attīrīta ūdens pielietošanas tehnoloģiju un beidzot ar drošas piekļuves risinājumiem. Rentabli piekļuves risinājumi pastāvīgai solāro iekārtu uzturēšanai bieži tiek ignorēti!

Pirms paneļu uzstādīšanas un arī veicot to regulāru apkopi, mēs daudziem jaunajiem un esošajiem klientiem sniedzam ieteikumus, kā nodrošināt atbilstošu un drošu piekļuvi saules paneļiem. Risinājumi var būt dažādi, sākot ar ārējām kāpnēm un statiskām glābšanas līnijām, un beidzot ar autopacēlāju izmantošanu. Izvēloties izmantot drošu piekļuvi, ilgtermiņā Tu ietaupīsi naudu, īpaši, ja Tava izvēle būs pamatota finansiālos apsvērumos, ņemot vērā un aprēķinos iekļaujot arī ieguldījuma ilgumu un termiņus.

Mēs apzināmies, ka ikviens projekts un klients ir unikāls. Mūsu lietpratīgi un mērķtiecīgi vadītais praktiskais atbalsts var palīdzēt Tavam uzņēmumam tikt galā ar saules bateriju tīrīšanas procesu. Mēs Tev palīdzēsim izvēlēties tieši Tavam objektam atbilstošāko ūdens attīrīšanas procesu, kā arī apmācīsim un nodrošināsim ar nepieciešamo aprīkojumu darbiniekus, kas veic solāro paneļu apkopi Tavā uzņēmumā. 

Mēs sniedzam konsultācijas klientiem visā pasaulē gan par paneļiem, kas uzstādīti uz jumta, gan uz zemes esošiem paneļu blokiem.

Aizsargbarjeras un putnu atbaidīšanas pīķi

Kaitīgo organismu novēršana pie dzīvojamo ēku un komerciālajiem saules paneļiem!

Ir 5 apdraudējumi, kas var skart uz jumta uzstādītus saules paneļus un jumta segumu zem tiem. Jāņem vērā, ka šo apdraudējumu novēršana potenciāli var izmaksāt dārgi. Kārtība Tīrība ar tiem visiem veiksmīgi tiek galā:

Tā kā saules paneļi aizēno jumtu, zem tiem aug sūnas un ķērpji, kuri, uzkrājot ūdeni, sala laikā bojā jumta segumu. Šo problēmu mēs risinām, apstrādājot jumtu ar pretveģetācijas līdzekļiem. Katram projektam mēs pielāgojam ērtāko un piemērotāko līdzekli.      

Vāveres un citi grauzēji, kas sagrauž vadus un var sabojāt Tavu saules paneļu sistēmu.

Bojāta elektroinstalācija var izraisīt ugunsgrēku. 

Baloži un citi putni, kas ligzdo zem saules paneļiem, rada nopietnus riskus veselībai, vienlaikus bojājot Tavu īpašumu. Atkritumi, kas uzkrājas no ligzdošanas, putnu izkārnījumiem un vadu knābāšanas ir kļuvuši par pieaugošu problēmu saules paneļu īpašniekiem. Ja uz Tavas mājas vai uzņēmuma ēkas jumta ir saules paneļi, un tuvumā (3 – 4 km attālumā) atrodas peldbaseins vai cita ūdenstilpne, mēs varam gandrīz garantēt, ka zem Taviem saules paneļiem ligzdo putni. Tad Tev noteikti ir vajadzīga saules paneļu aizsardzība pret putnu radīto kaitējumu.

Lapu un gružu uzkrāšanās zem saules paneļu blokiem var radīt paneļu stiprinājumu bojājumus, jumta seguma bojājumus un puvi. Uzkrājušies gruži, piemēram, lapas un sīki zari no blakus esošajiem kokiem, var radīt problēmas, ja tie ilgstoši atrodas zem saules bateriju blokiem. 

Viss, kas nepieciešams problēmu risināšanai – apjozt saules paneļus ar mūsu piedāvātajām aizsargbarjerām. Saules paneļu sistēma ir radīta, lai kalpotu 20 – 25 gadus, un to var nodrošināt, tai pievienojot estētiskas aizsargbarjeras, kas paneļus pasargās gan no putniem un grauzējiem, gan no gružu uzkrāšanās, sniedzot Tev sirdsmieru visā sistēmas kalpošanas laikā. Citas zonas, kuras mēs varam noklāt ar aizsargbarjerām, ir zem jumta un terašu pārseguma dzegām.

Mēs varam arī uzlikt putnu atbaidīšanas radzes jeb pīķus. Šie pīķi un stieples ir vēl viena neaizvietojama lieta, ja Tavu saules paneļu malas putni ir izvēlējušies par atpūtas vietu. Putni ar saviem izkārnījumiem ne tikai aizēno saules enerģiju. Putnu izkārnījumi, ilgstoši atrodoties uz saules paneļa virsmas, uz tās rada ķīmiskus bojājumus, kā rezultātā samazinās solāro paneļu efektivitāte.

Ja Tu domā, ka Tev jautājums par saules paneļu aizsardzību pret dažādiem dabas radītiem kaitējumiem vēl nav aktuāls, saules paneļu aizsardzības sistēmas pielietošana paneļiem piešķirs papildu vērtību, jo tā arī paslēpj vadus, kas neizskatās pārāk glīti. Profesionāli uzstādītas, aizsargbarjeras ir vizuāli pievilcīgas, paneļi izskatās tīri un sakopti, turklāt šāda barjera izturēs jebkādus dabas radītus pārbaudījumus.

Cenas 7 – 25 €/par paneli.

* Minimālā pakalpojuma cena 170 €
*Lai rezervētu pakalpojumu ir jāveic priekšapmaksa 30 €, ja klients atceļ pakalpojumu, tad maksa netiek atgriezta, vai tiek pārcelta uz nākamo pakalpojumu.
*Norādītās cenas ir informatīvas un var mainīties atkarībā no darbu sarežģītības.
*Materiālu sagāde tiek veikta tikai pēc klienta precīza saraksta un norādījumiem.
*Cenas norādītas iekļaujot Latvijas republikā noteiktos nodokļus, bez PVN.

Veic rezervāciju, vai uzdod jautājumu

Lai saņemtu aptuvenu cenas aprēķinu, vai veiktu rezervāciju aizpildi pieteikuma anketu. Lūdzu apraksti pakalpojumu pēc iespējas sīkāk, iespējams, mēs lūgsim Tev atsūtīt bildes, vai dosimies apskatīt veicamo darbu.

nomazgājām paneļus, efektivivitāte kāpa par 20-30%. Viss tika izdarīts normālu, var redzēt ka ne pirmo dienu jumta.

Ēriks

Paldies, viss normāli izdarīts, tikai rinda gara, un mazliet mulsināja ka vienu brīdi nevarēja sazvanīt.

Pēteris

Bija apkakāti paneļi, Juris gan nomazgāja paneļus, gan novērsa to ka tur dzīvo putni. Bija aizķeršanās, bet rezultātā viss tika izdarīts.

Ilona

Veic rezervāciju – vai – saņem piedāvājumu

    Pakalpojuma veids

    Pieprasījuma veids

    PieprasījumsRezervācijaEsošs klients

    ×